Výsadby záhonů

Na základě projektu nebo studie se vytyčí záhony pro výsadby stromů keřů a trvalek. Při výsadbě se většinou k rostlinám přidává speciální zahradnický substrát, nebo rašelina, která obohacuje stávající půdu. Podle potřeb každého druhu rostliny. Zdravý a kvalitní růst jsou zárukou krásné a rychle zapojené zahrady. K požadovanému zapojení dochází většinou v průběhu dvou až pěti let, v závislosti na půdních a klimatických podmínkách, druhu a velikosti použitých rostlin.

Vzrostlé stromy se zavětrovávají 1-3 kůly, podle druhu se kmen obaluje jutou (chrání proti mrazu a zabraňuje nadměrnému vypařování) a u patky se vytváří závlahová mísa, která se také zamulčuje.

Na rostliny zasazené naší firmou poskytujeme standardně záruku na jedno vegetačního období.

Nabídka rostlin domácí produkce

Při projednávání návrhu výsadeb nových rostlin mám pro klienty k dispozici přehledné katalogy trvalek, keřů a stromů. Můžeme tak rovnou nahlížet na obrázky navržených rostlin a vybírat různé druhy a kultivary podle Vašeho přání.

Snažím se, aby všechny rostliny, které navrhuji do svých výsadeb, byly domácí produkce. V současné době už i naše školkařské prodejny nabízí široký výběr kvalitních rostlin, které jsou ale hlavně pěstovány již od počátku v našich domácích podmínkách a proto pak po výsadbě na naší zahradě nehynou a mají zdravý růst.

Navrhuji také ty druhy rostlin, které jsou pak následně možné zakoupit. U novinek ověřuji jejich mrazuvzdornost, náchylnost k chorobám a jejich zdravý růst.

Podle přání klienta mohu v cenových nabídkách uvést několik variant podle velikosti dodávané rostliny (nejčastěji jde o velikosti soliterních stromů).

Nabízím rostliny v běžných velikostech, ale i rostliny vzrostlé, solitérní, které jsou téměř ve svých finálních velikostech.