O NÁS     CENÍK     KONTAKT

 

REALIZACE ZAHRAD

Způsob realizace - postupy prací

Květinové záhony

Užitkové - zeleninové zahrádky

Skalky

Střešní zahrady

Zakládání a rekonstrukce trávníků

Nabídka rostlin domácí produkce

Drobné zahradní stavby

Užitkové - zeleninové zahrádky

Užitková zahrada už dávno nemusí být místem nevzhledných záhonů a bahnitých cestiček se spoustou plevele a práce na kolenou. V současné době se dává přednost pěstování pouze menšího množství oblíbené zeleniny a bylinek, které tak máme k dispozici v čerstvé podobě pro konzumaci, nebo vaření.

Ve svých návrzích Vám mohu nabídnout zajímavá řešení těchto zeleninových a bylinkových zahrádek v moderním pojetí, možnost jejich příjemného oddělení od okrasné zahrady, nebo naopak jejich včlenění prostřednictvím např. růžičkových záhonů, nebo zástěn s popínavými rostlinami.

Nejlépe se mi osvědčily vyvýšené záhonky ohraničené dlažbou, trámky, nebo cihlovými zídkami, cestičky ze stejného materiálu a v blízkosti malá zpevněná plocha na odkládání s vodním zdrojem, kde si můžeme omýt ruce, nářadí, nebo sklizenou úrodu.

Je také praktické umístit užitkovou zahrádku v blízkosti zahradního domečku, musí se ale vždy jednat o slunné místo. Ve stejné části zahrady pak je vhodné vysadit ovocné stromy a keře, máme – li o ně zájem.

PREZENTAČNÍ FOTOGALERIE

Mapa stránek

webdesign: www.projekce-zahrady.cz © 2013