O NÁS     CENÍK     KONTAKT

 

REALIZACE ZAHRAD

Způsob realizace - postupy prací

Květinové záhony

Užitkové - zeleninové zahrádky

Skalky

Střešní zahrady

Zakládání a rekonstrukce trávníků

Nabídka rostlin domácí produkce

Drobné zahradní stavby

Způsob realizace - postupy prací

1. Ukončení hrubé stavby domu – ideální je již v této fázi řešit se zahradním architektem vyrovnání pozemku – jeho terénní uspořádání, chodníky, terasy a všechny zpevněné plochy okolo domu (aby došlo např.k vyspádování ploch od domu), dále rozvod vody – závlahu, nebo alespoň vyvedení kohoutků, řešení osvětlení apod.

2. Když jsou vyřešeny, nebo alespoň naplánovány všechny zpevněné plochy a terén u domu, je možné začít navrhovat ostatní drobné stavby na budoucí zahradě a zhotovit konkrétní výsadbový plán. Aby byl čas na konzultace a zvážení různých variant, doporučuji na tuto činnost alespoň 1 - 2 měsíce.

3. Po domluvení a schválení celého návrhu a ceny za provedení, můžeme přistoupit k samotné realizaci. Při ideálních podmínkách (kdy mám volné kapacity) na přípravu realizace od schválení potřebuji cca 1 - 2 týdny, aby bylo možné objednat všechny navržené rostliny a potřebný materiál.

Ideální doba na realizaci zahrady je tak od ½ dubna – do ½ června, potom zase od září – do konce října. V letních měsících se zahrady také zakládají, je ale nutné pak počítat s dostatečnou pravidelnou zálivkou.

Průměrná doba realizace zahrady u rodinného domu 600 – 1200m2 (bez drobných staveb) je 2 – 5 dní, podle velikosti a náročnosti. Snažím se mít vše připraveno a práce pak provádět kontinuálně bez přestávek.

PREZENTAČNÍ FOTOGALERIE

Mapa stránek

webdesign: www.projekce-zahrady.cz © 2013